Jakakolwiek dama stara się wyglądać jak najpoprawniej, jednak w pewnych sytuacjach popełniają one błędy pielęgnacyjne, jakie niestety nie wpływają dobrze na skórę. Dlatego trzeba wiedzieć, czego nie robić, by uniknąć problemów, jakie będą tego skutkiem. Bazowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorem z makijażem na twarzy.
celulit
Skóra nie dość, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w doprowadzić do powstania krostek i zaskórniaków. Także gigantycznym błędem jest nie używanie toniku, bądź też używanie go nazbyt okazjonalnie. Zadaniem toniku jest przywrócenie należytego pH dla skóry, czyli kwaśnego. Nawet sama woda modernizuje pH na zasadowy.
niechęć do własnego ciała
Przed zakupem kosmetyku, należy dokładnie przeczytać skład tego kosmetyku, albowiem na co poniektóre składniki możemy być na przykład uczuleni i to ma okazję zaowocować zmianami alergicznymi, innymi słowy zamiast być odpowiedniej będzie gorzej. Równie ważnym jest przestrzeganie daty ważności i zgodne warunkowe przetrzymywanie oraz na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
po porodzie
Mimo to także nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, pomimo że wedle etykiety jest jeszcze wyśmienity. Niemniej jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, ponieważ drobnoustroje na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. By zadbać właściwie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która niemniej jednak kosztuje czas oraz pieniądze, należy się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją skóry. Twarz trzeba myć żelem myjącym, bezsprzecznie dobranym indywidualnie do typu cery.